banner
AKTUÁLNĚ


Vracov

Zkušenost je drahá škola, ale hlupáci do ní nechodí.
Franklin Benjamin

Pro nedočkavé - nové stránky budou zveřejněny 1.1.2009
na adrese www.oszslovacko.org


29.12.2008
Milí přátelé,

už dobrou hodinku sedím před obrazovkou počítače a přemýšlím nad nějakým originálním názvem tohoto našeho novoročního pozdravu. A nenapadá mě opravdu nic výstižnějšího, než přátelské oslovení vás všech, členů ZO OSŽ ŽST Veselí nad Moravou, které já osobně za své přátele považuji a věřím, že je tomu  tak i z vaší strany. Přátelství a soudržnost v době, v jaké nyní žijeme, je už spíše výjimečný jev a o to víc si jich musíme vážit.

            Prioritou našeho závodního výboru letos bylo a nadále zůstane tyto vztahy udržet, pokud možno i neustále zlepšovat. Nechci, aby to vyznívalo jako nějaké nicneříkající, vyčpělé klišé, ale já a celý náš ZV to tak opravdu cítíme, na čemž jsme se při řešení nejrůznějších problematických situací, vyplývajících z pracovní zátěže a stresů, již mnohokrát shodli. Vždy se snažíme o to, aby vás jakýkoli pracovní, potažmo osobní problém, o kterém  víme, bolel co nejméně. A sami dobře víte, že těch problémů je poslední dobou neúrekom. Toto my však považujeme za hlavní úlohu, jakou mají odbory vůči svým členům plnit.

Ruku v ruce s tímto posláním jde nejenom práce, ale i zábava. Všechny akce a akcičky, které pro vás pořádáme a organizujeme, mají jeden jediný cíl. Abychom se, díky různému dělení a štěpení Českých drah, které člověk už ani nestačí registrovat, neodcizili a abychom zůstali pořád na jedné společné lodi. Zatím se nám to, dle vašich reakcí, daří a to je pro nás ta největší odměna.

Od 1.1.2009 se naše rodina, jak už všichni víte, rozroste o základní organizace Staré Město u Uh. Hradiště, Kunovice, Uherský Brod a Hodonín. Početně se více než zdvojnásobíme. A to je moc dobře. V takovéto organizaci je už opravdu síla a to nejenom finanční. V dílenských výborech, ve které se nynější ZO promění, jsou dle mých poznatků lidé, se kterými se bude dobře a kvalitně spolupracovat. Tito lidé se stanou také členy veselského závodního výboru a budou spolurozhodovat o tom, co všechno můžeme a musíme pro vás udělat. Jejich zkušenosti a názory určitě nepřijdou vniveč, ba právě naopak, jsou a budou vítány. Moc hezky o tom píše Jožka Hlaváček na našich nových stránkách OSŽ Slovácko, které budou spuštěny 1.1.2009 a na které na tomto webu najdete odkaz. A proč OSŽ Slovácko ? Máme v plánu, jak nejdříve to půjde, zaštítit sloučením nově vzniklou základní organizaci všeříkajícím názvem ZO OSŽ Slovácko se sídlem ve Veselí nad Moravou. Tak už si na to pomalu zvykejte.

Příští rok bude také rokem volebním. Bude se volit nejen do výborů základních organizací, ale změní se v podstatě celá struktura vedení OSŽ. A to tak, aby už o všem nerozhodoval jeden všemocný předseda, ale aby byly kompetence rozděleny. Poté by už nemělo dojít k podobnému fau pax, jak se to stalo ve vám dobře známém případě. Proto vás žádám o jediné. Rozhodujte se při volbách opravdu dle svého nejlepšího vědomí a svědomí.

A nyní mně již dovolte, abych vám popřál za celý ZV OSŽ ŽST Veselí nad Moravou veselého Silvestra a pokud možno klidný celý příští rok.

S pozdravem : „V šampaňském bublinek, co na nebi hvězdiček,  
připijme přátelé, připijme na zítřek“

Jožka Matůšů


16.12.2008
Poslední krátká, ale najlepší zpráva z Koňského trhu

Dneskaj, to je 16.12.2008, vyhrál nejdůležitější dostih téjto sezóny kůň s příznačným názvem Zdravý rozum. Chvála svatému Železníkovi a aj fšeckým ostatním svatým. Ve 13.50 hod. sa začala podepisovat handlovní smlůva, kerá byla nakonec stvrděná rukůpodáním. Už vám nechceme a nebudeme tajit ani příděl obroka na příští rok. Tož bude to, fčil sa podržte, 4,8 % nad předpokládanů inflacu. To čučíte, co ?! O takém krásném finiši zme si nechávali akorát tak zdát . Gdyž ČenDa Džouzef, na začátku teho handlování křičel, že handlovní smlůva na rok 2008 je pro ČenDu likvidační a v žádném případě nepodepíšů neco takého na rok 2009, nigdo z nás pořádno nevěďél,  co od něch vlastně čekat. Jisté bylo enom jedno. OC majů svoje představy, jak by to mělo po správnu byt a za ty sa budů bit. Aj gdyž to byla spíš negdy bitka mezi stájama, nakonec sa to fšecko ustálo. Fšecí si uvědomili, o co tady ide a přestali dělat machrů. Ramena možů házat negde inde, ale tady sa moselo přemýšlat o každém slovíčku. A přemýšlelo sa tak důkladno, že tá nová handlovní smlůva na rok 2009 je eště v nekerých atributoch pro stáje lepší, než na rok 2008.
    

Na temto místě mosím ale spomnět dvoch mušketýrů ze stáje OSŽ, keří na tem fšeckém, navzdory prohláséní nekerých iných stájí, majů najvěčí zásluhu. Ide o nových členů ČenDovi Správní rady Laďu Okůňa, kerý je normálně chodící sbírka zákonů a paragrafů a našého územníka Toníka, kerý do teho fšeckého vnésl zdravý selský rozum a nebál sa ho použit. Byli zme s Tondů ve spójení po celů dobu teho handlu a možeme vám povědět, že  ho to stálo kopu nervů. A Laďu samozřejmě také. Vy, keří plivete na OSŽ fůrt jedovaté sliny by ste měli vědět, že nebyt tých dvoch chlapců, máte fčil tak akorát koňské hovno, teda lejno. Oni v podstatě odtahli celé handlovní vyjednávání na svojích zádoch a ostatní OC měly enom připomínky, keré sa týkaly jejích ranku. A to eště kolikrát takové, že sa dalo enom udělat : „Ťuky ťuk, sů fšecí doma“ ? 

Ale nechme teho. Konec dobrý, fšecko dobré a já osobně si za danéj situace neumím představit lepší. Fčil už vám možeme s klidnů hlavů popřát klidné Vánoce. A tým naše koninky uzavírajů letos, chvála šak víte kemu, poslední kapitolu.

 S pozdravem: „Startér naposledy mávl, ze srdce nám kameň spadl“

JoMa


14.12.2008
a vy počůvajte a čtite najnovější koninky, keré sa udály v tomto týdni na Koňském trhu. A budů spěšej z teho zákulisí velikých dostihů.

2.12.2008
Koninky z „Koňského trhu“

Tož zdravím vás, ludé. Jak vás znám, tož ste fšecí celí nedočkaví na to, jak sa handluje na Koňském trhu. Tých handlířů to mosí bavit, lebo sa zešli minulý týdeň zaséj po tři rázy. A že to tam bzučalo, jak ve fčelím úle.

1.12.2008
Milí človíčkové,

celý rok 2008 sledují naši špióni, archandělé Gabriel, Michael a hrdinný kapitán Minařík vaše pachtění se tím strastiplným, slzavým údolím. Naši dva nebeští poslové a jeden pekelnický donašeč nám o vás podali jen ty nejlepší zprávy ( i když to pekelníkovi moc pod nos nešlo ) a utvrdili nás v tom, že i letos si zasloužíte to, bez čehož by vaše Vánoce byly jako Vánoce bez kapra a stromečku. A letos jsme se rozhodli i pro malé, ale doufáme že milé překvapení. Proto vás, členové ZO OSŽ ŽST Veselí nad Moravou vyzýváme k tomu, abyste obětovali část svého drahocenného času a  dostavili se na ZV OSŽ pro

Mikulášskou a Vánoční nadílku.

Vydávat se bude od 3.12.2008 v úřední dny a hodiny této ctihodné instituce. To znamená pondělí až středa od 8.00 do 14.15 hod. Aby bylo překvapení dokonalé, nyní vám ještě neprozradíme obsah nadílky. Můžeme vám ale poradit, ať si nekupujete diář pro příští rok, propisku a igelitku s logem ZO, šetřete i na kolekcích a dětem do patnácti let dopřejte půst.

V pondělí 15.12. a úterý 16.12. si kolekce vyzvedněte v nákladní pokladně, na ZV se neúřaduje.

S pozdravem : „Že jste byli letos hodní,  nebudete na tom škodní“

za nebe Mikuláš a Ježíšek
za ZO OSŽ Jožka Matůšů28.10.2008                           Toník
Padesát néni žádný věk,
nekeří teprv začínajů žit. Šak gdyž sa podíváte na Tondu, tož ně to mosíte enom potvrdit.
    A jelikož se náš územník v tomto měsíci padesátky dožívá, i my jsme byli mezi gratulanty

14.10.2008
Rostou, rostou,

ale bohužel nejen houby v našich lesích, ale i problémy v některých složkách působících na ČD a ČD Cargo, jejichž zaměstnanci jsou zároveň členy naší ZO, čili jsou to problémy nás všech.

13.9.2008
ZV se v pondělí nesejde

Právě jsem se dozvěděl, že se ZV bohužel tento týden ze závažných osobních důvodů předsedy nekoná, tak v duchu předchozího článku s názvem Zas něco končí a něco začíná přicházím se svou troškou i já. Kdo sledujete pravidelně naše webky znáte náš názor na prezentaci informací z dění základní organizace. Po více jak jeden a půl letém fungování těchto stránek jsme občas narazili na strop jeho a našich možností. 

3.9.2008
Zas něco končí a něco začíná
a to v našem případě doslova a do písmenka. Skončily prázdniny, začal nový školní rok, skončil nám přednosta a začal novou pracovně životní etapu, skončily Uzlové železniční stanice a začaly Provozní obvody, neskončilo nic a začaly Regionální centra přepravy a v neposlední řadě končí moje trpělivost s Cargovým  vedením  v Majlontě. Možná však i něco užitečného začne. Ale pěkně popořádku.

1.8.2008
Šeptá se šeptá, plká se plká,

šprochá se šprochá a jak už to bývá v našich končinách dobrým (?) zvykem, na každém šprochu je pravdy trochu. 

1.7.2008
Tak krásné prázdniny a užívejte si,

protože si to jeden každý z nás zaslouží. Moc dobře vím, o čem píšu, to mi věřte. Zkuste alespoň na chvíli pustit z hlavy věci nepříjemné a myslet jen na lepší stránky života.

23.11.2007
Brno je zlatá loď,

zpívá se v dnes již legendární písni Ivana Mládka. Jenže na rozdíl od jejího textu, já tam nechodím za děvčaty 
(celý článek)

15.11.2007
Je potřeba zamést před vlastním prahem,

a tím spíše před prahem našeho závodního výboru. 
(celý článek)

5.11.2007
Co se vaří není k jídlu,

pravil kdysi Láďa na dotaz, jak daleko je kolektivní vyjednávání. Je to sice pravda, ale mnohdy je surovina lepší než výsledek. Navíc je příjemné občas nahlédnout pod pokličku a připravit žaludek na chutnou krmi, připomenout kuchaři své chutě, v neposlední řadě vůně připravovaného jídla linoucí se z kuchyně rovněž udělá své… (celý článek)

25.10.2007
Špinavé prádlo se nepere příjemně,

ale i to je nutné občas udělat. A v tomto případě nepomůže ani Ariel, neboť jde o prádlo veskrze virtuální. Ale k tomu se dostaneme v informacích z aktivu. (celý článek)

21.10.2007
Kola dějin ČD se roztáčejí
,
nebo  začínají pořádně drhnout. Vše záleží na úhlu pohledu. Já se přikláním spíše k druhé variantě, ale nic se nejí tak horké, jak se uvaří. (celý článek)

15.10.2007
Učit se, učit se, učit se,
tak to jsou  slova, která jsme slýchali od svých učitelů a profesorů, kteří se odvolávali na jednoho bezvýznamného ruského myslitele, který si vystřelil z celého světa (prostřednictvím lodi zvané Aurora) a následky jsou patrné dodnes.(celý článek)

Starší články z této strany najdete zde